תזמון גורלי

תזמון גורלי

לאחרונה הייתה לי פגישה עם שני הייטקיסטים שרוצים להתחיל להשקיע בנדל"ן ואפשר ללמוד מהסיפור שלהם המון על התנהלות ותכנון העתיד הפיננסי ויצירת חופש כלכלי.

 

את שרון בן ה 43 פגשתי לאחר שהוא פנה אליי כי רצה להתחיל להשקיע בנדל"ן. ישבנו בבית קפה ושרון סיפר לי שהוא נשוי עם שלושה ילדים, מתגורר בדירה משלו באזור המרכז וכמו רבים גם הוא התחייב למשכנתא גדולה. 

 

עד לפני שנה כמעט הכל היה בסדר הוא מספר לי, עבדתי בהייטק בתפקיד טוב, הרווחתי משכורת יפה מאוד, נסענו לטיולים, רכב חדש, בקיצור כל הפינוקים. עד שיום אחד הפצצה הגיעה, סגרו את המחלקה שבה אני עובד ומצאתי את עצמי ללא מקום עבודה. למזלי הצלחתי למצוא מקום עבודה חדש עוד לפני שהסתיימה התקופה של תשלום דמי האבטלה.

 

במקום העבודה החדש אני בתפקיד קצת פחות טוב וגם מרוויח פחות, אבל לא הייתה לי ברירה. הייתי מוכרח לקחת את העבודה הזאת בשתי ידיים "אתה יודע מה זה למצוא היום עבודה מעל גיל 40".

 

האמת היא שלא, אני כבר עצמאי כמעט שני עשורים, אבל לחלוטין אני רואה שהמצב בשוק העבודה נהיה לא פשוט.

 

יש לי הרבה התחייבויות, משכנתא, הלוואות, גני ילדים, חוגים וכל זה ועדיין לא נכנסתי לסופר, אז לא הייתה לי ברירה ולקחתי את העבודה.

 

לאחר כמה דקות ששרון חולק איתי את הסיפור שלו, אני שואל אותו למה הוא רצה להיפגש איתי? מכל הסיפור הזה הוא משיב, הבנתי שאני לא חסין, שאין מי שיבטיח לי שאוכל לשמור על אותה רמת הכנסה ועל אותה רמת חיים. אבל בעיקר הבנתי שהאחריות היא בידיים שלי, שאני עדיין מרוויח משכורת יפה ושזה הזמן להתחיל לפעול וליצור ביטחון כלכלי.

———-

עם ירון בן ה 31 נפגשתי באותו בית הקפה, בחור צעיר, מלא אנרגיה, לא מזמן נולד לו הילד הראשון. הוא אשתו והילד גרים בדירה שרכשו בעזרת ההורים באזור המרכז, אבל לא בביניין חדש "כי לא רצינו לקבור את עצמנו עם משכנתא גדולה מדי". גם ירון עובד בהייטק כבר כמה שנים, הוא מאוד מרוצה ומתקדם יפה מאוד בחברה.

 

גם המשכורת שלי יפה מאוד הוא מספר לי, אז מה מפגיש אותנו אני שואל?

תראה בכמה שנים שאני עובד בהייטק ראיתי לא פעם אנשים באזור גיל 45 מפוטרים ואני לא צריך לספר לך כמה קשה זה למצוא מקום עבודה בגיל הזה.

 

לכן אני ואשתי קיבלנו החלטה להתחיל לדאוג לרשת ביטחון כבר היום, שבגיל 45 אדע שיש לי ביטחון כלכלי שאינו תלוי במקום העבודה שלי.

 

למעשה בחרנו שלא לשים את כל הביצים בסל אחד, שכל ההכנסות שלנו יהיו רק ממקום העבודה שלנו.

 

עכשיו שאנחנו צעירים ויש לנו הרבה מרץ לעבוד ואנחנו מצליחים להביא הביתה משכורות יפות, יש לנו את האפשרות להפריש הצידה סכום כסף שאותו נשקיע. ככה נבנה לנו רשת ביטחון שאם בעתיד נמצא את עצמנו בסיטואציה לא נעימה, יהיה לנו מקור הכנסה נוסף.

 

חוץ מזה למה שנהיה חייבים לעבוד כמו מטורפים על גיל מבוגר ולחיות בפחד שכל הזמן יכולים לפטר אותך. כאשר אתה יכול לקחת אחריות, להתחיל להשקיע את הכסף בנדל"ן ובעוד כמה שנים שנהיה קצת יותר מבוגרים נוכל להתחיל להנות מהפירות ולהוריד הילוך.

 

לשרון וירון יש סיפורים מאוד דומים, אבל ההבדל המהותי ביניהם זו נקודות הזמן השונות בחיים שכל אחד מהם בחר לקחת אחריות. למרות כל זאת כל אחד מהם קיבל על עצמו החלטה לקחת אחריות מלאה על העתיד הכלכלי שלו ושל משפחתו.

 

שניהם יוכלו להנות מחופש כלכלי, מריבוי מקורות הכנסה, מביטחון ויציבות כלכלית, אם רק ימשיכו להשקיע את כספם ולמנף אותו בצורה הטובה ביותר.

המדריך להשקעה נכונה בנדל"ן 4

קבלו גישה מידית

למדריך להשקעה נכונה בנדל"ן

שיעזור לכם להימנע מטעויות מיותרות!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
המדריך להשקעה נכונה בנדל"ן 4

קבלו גישה מידית

למדריך להשקעה נכונה בנדל"ן

שיעזור לכם להימנע מטעויות מיותרות!

דילוג לתוכן